دانستنی هایی در مورد پنجره های دوجداره

آیا می دانستید شما می توانید با توجه به میزان صدای موجود در محیط کار یا زندگی خود با انتخاب پنجره UPVC و ضخامت مناسب شیشه دوجداره، حداقل صدا را در محیط زندگی یا کار خود داشته باشید با انتخاب سیستم پنجره یو پی وی سی  صداهای تحریک کننده اعصاب و روان را تا میزان 40-30 دسی بل کاهش دهید و آرامش و سکوت را برای خود فراهم آورید.

آیا می دانستید در و پنجره دو جداره براي افزايش استحكام پروفيل upvc از فولاد گالوانيزه استفاده مي كنند. ممكن است قيمت پايين يك پروفيل به علت نازك بودن گالوانيزه آن باشد.

آیا می دانستید سالانه حدود 4.5 میلیون نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را ازدست می دهند. با انتخاب در و پنجره UPVC مناسب از ورود هوای آلوده و گرد و غبار به داخل منزل خود جلوگیری نمایید.

آیا می دانستید یکی از عوامل موثر در ارزیابی فنی و شیمیایی کیفیت یک در و پنجره یوپی‌‌وی‌سی، واکنش پروفیل در برابر نور و تابش خورشید است .

دانستنی هایی در مورد پنجره دوجداره:

معمولا یکی از ایرادهای وارد بر در و پنجره‌های یو پی وی سی  تغییر رنگ احتمالی پروفیل در برابر نور و تابش خورشید است. به واقع آنچه باعث تغییر رنگ یا استحکام رنگ پروفیل می‌شود، ترکیب و فرمول استفاده از استابیلایزرها یا پایدار کننده‌های پودر پی‌وی‌سی است. مهمترین استابیلایزر، تیتانیوم دی‌اکساید است که میزان مصرف این مواد اولیه درتغییر یا پایداری رنگ پروفیل‌های یوپی‌وی‌سی نقش اساسی دارد.

اطلاعات و مطالعات منتشره توسط نهادهای بین‌المللی نشان می‌دهد که ایران از حیث تابش مستقیم نور خورشید و اثرگذاری آن بر کیفیت محصولات شیمیایی جزو کشورهای خطرناک محسوب می‌شود و احتمال تغییر رنگ پروفیل‌های یو پی وی سی  در ایران بیش از دیگر کشورها ارزیابی شده است.

  آیا می دانستید ضخامت دیواره‌های پروفیل باید حداقل 2.3 تا 3 میلی‌متر باشد . خریدار به راحتی می‌تواند این پارامتر راکنترل کند و با مقایسه ظاهری ضخامت دیواره‌های پروفیل از کیفیت آنها آگاه شود.